Prosinec 2013

Jídelníček - 29.12.2013

29. prosince 2013 v 20:50 | Andie |  Jídelníček
Konečně se zase jednou mezi těmi "přežíracími svátečními dny" našel jeden zveřejitelný jídelníček. :D

Snídaně:
Ovesná kaše Emco Expres s meruňkami [65 g, +254 kcal]
Houska obyčejná [2x50 g, +286 kcal]
Pomazánkové máslo [2x15 g, +98 kcal]

Svačina:
Cukroví různé druhy [3x10 g, +126 kcal]

Oběd:
Knedlík houskový [3x33 g, +242 kcal]
Omáčka [50 ml, +105 kcal]

Svačina:
Olma bílý jogurt Klasik [150 g, +90 kcal]

Večeře:
Mrkev čerstvá [2x100 g, +85 kcal]
Paprika červená [50 g, +14 kcal]

Druhá večeře:
Šunkofleky [200 g, +473 kcal]

Nápoje:
Čistá voda [2 l]
Pickwick zelený čaj [1x0,5 l]
Kopřivový čaj [2x0,5 l]

Aktivity:
Trávení potravin [-177 kcal]
Cardio rozcvička [5 min, -36 kcal]
Posilování stehenních svalů [12 min, -53 kcal]
Posilování břišních svalů [18 min, -68 kcal]

Celkový příjem: +1774 kcal
Celkový výdej:
-335 kcal
Celkem:
1439 kcal

29.12.2013

29. prosince 2013 v 17:53 | Andie |  Deník

V pátek jsem byla poprvé fotit na zrcadlovku svou kamarádku Káju, bohužel nám (klasicky) nepřálo počasí, bylo zataženo a pochmurno, takže fotky nic moc, ani je zveřejňovat nebudu, jak jsem plánovala. Příště snad zpoza mraků občas vykoukne slunce a fotky budou lepší. :)
Včera měl mamčin přítel oslavu padesátin, která započala obědem ve 12 hodin a protáhla se až do pozdních večerních hodin (já s přítulem jsem odešla v 9 a těžko říct, do kolika tam zbytek lidí byl ještě potom). Sice jsme byli s přítelem minimálně o 10 let mladší, než zbytek osazenstva (nepočítaje dvě děti předškolního věku) ale i tak jsme si to dle mého názoru docela užili (o čemž vypovídá už jen to, že jsme tam vydrželi devět hodin :D). Z oslavy je také fotka nad článkem, která je focena někdy v pozdějších hodinách, proto ty zvláštní výrazy. :D (přítel by měl jistě radost, že ho vystavuji na "blogísečku", ale jedna fotka ničemu neublíží. snad. :D)
Dnes mě čeká balení a zítra odjezd k babičce na hory, kde budeme až do prvního ledna. Pořád mě pobolívá noha a sníh v nedohlednu, ale doufám, že i přesto si alespoň jednou zalyžujeme.

30denní projekt - Den 12.

27. prosince 2013 v 8:06 | Andie |  Výzvy
Den 12. - Napiš něco o své škole

Momentálně jsem ve třetím ročníku gymnázia. Za to, že jsem si vybrala zrovna tuto školu, jsem velmi ráda.
Je to čtyřletka a ve většině ročníků jsou pouze dvě třídy, takže je tam nás studentů celkem málo, hodně lidí se mezi sebou zná a vytváří to takovou pohodovou atmosféru, která se asi na většině větších škol nenajde. Učitelé jsou všichni vstřícní a vždy ochotní poradit a pomoci a individuálně přistupovat ke každému žáku.
V prváku mi chvíli trvalo zvyknout si učit se, ve druháku jsem občas měla i deprese, že to prostě nedávám, ale nyní už to tam zvládám bez problémů a rok od roku mám lepší známky (paradox, u většiny lidí je to naopak :D).
Ač mě občas zastihnou myšlenky, že jsem měla jít na nějakou odbornou školu, která by mě asi více bavila, studia na této škole nelituji a ve výsledku bych asi ani neměnila.

26.12.2013

26. prosince 2013 v 19:18 | Andie |  Deník

Dlouho jsem se "nepochlubila" žádnou svou fotkou, tak se můžete podívat na jednu aktuální ze včerejška, focenou přítelem na mého nového miláčka Canona EOS 1100d. :D
Nepsala jsem pět dní, za které se toho poměrně hodně stalo - "ženská obtíž" začala být tak nesnesitelná, až jsem v neděli ráno skončila na pohotovosti. Zděsila jsem se už v momentě, kdy si to do ordinace nakráčel celkem pohledný a mladý doktor. Předepsal mi léky, které se berou jednou za 4 hodiny. Moc nadšená jsem v nastavování budíku na 1:00 a 5:00 nebyla, ale léky opravdu pomohly a dnes už jsem téměř fit. Aby se ta potvora nevrátila, musím se vyhnout stresu a sladkému. To bude těžké, jelikož ve stresu jsem skoro neustále a sladké je každodenní součástí mého jídelníčku. Nicméně proto, abych se té mrše vyhnula, jsem ochotna udělat cokoliv - dokonce se každý den láduju chlebem s cibulí a česnekem (cibule a česnek mají fungovat jako jakási prevence).
A abych nemluvila jen o nemocích, když byly ty skvělé Vánoce - 24. odpoledne jsem je "slavila" s mamkou a jejím přítelem, večeřely jsme kuřecí řízek v cornflakes a hranolky (jen mamčin přítel držel tradici a měl kapra, salát a rybí polévku, my na to moc nejsme) a dostala jsem zrcadlovku (dobře, tohle už asi všichni z předešlých článků víte :D), oblečení (které jsem si sama vybrala), zrcadlovou knihu (Farmu zvířat), Activity (má oblíbená hra, neustále jsem si je od někoho půjčovala :D) a nějakou tu kosmetiku od Avonu. Večer jsem potom jela za přítelem, pro kterého jsem měla mikinu, čepici, sprchový gel a pivo Duff + donuty (Simpsons dar :D). A ten blázen mi dal iPod a repráky, připadala jsem si trochu blbě, s tím, čím jsem ho obdarovala já.
Další den jsme pak s přítulem, tátou a jeho přítelkyní vyrazili do Deštného za babičkou a dědou, kde jsme si udělali třetí Vánoce. Tam jsem dostala hlavně peníze + pár drobností, přítel dostal knihu kreslených vtipů, ze které byl hrozně nadšený. :D Večer 25. jsme s přítelem vyrazili ještě na pivo, doma si dali chleba s cibulí a nevím, jestli ta cibule byla nějaký halucinogen nebo tak něco, ale cca o půlnoci jsme chytli hrozný záchvat smíchu ze jména manžela Nelly Furtado, na kterém vlastně není vůbec nic vtipného. :D Smáli jsme se tomu asi dvě hodiny, brečeli jsme z toho smíchy a když jsem se pak konečně odhodlala spát a skoro usla, tak to pako se tomu začalo tlemit znovu a jelo to celé odznova. :D Tak si říkám, že kdyby nás někdo při tomhle viděl, zařadil by nás mentalitou na první stupeň základní školy, ne do třeťáku SŠ a druháku VOŠ. :D
Dnes jsem u přítele poobědvala a pak byrazila do města za Kájou, se kterou jsme prošly obchody (všechno hezké oblečení ve slevách samozřejmě vybrané a dostupné pouze ve velikostech L+) a zastavily se na Mangaloo. Dobrota. :)
Zítra mě čeká focení s Kájou, doufám, že z toho vyjdou nějaké hezké fotky. :)

Tag 5. - Vánoční

23. prosince 2013 v 10:33 | Andie |  Tagy
Jeden tématický tag, ukradený od Andee. :)

*Jaký film je v období Vánoc Tvým oblíbeným?
Grinch, na klasické vánoční pohádky moc nejsem :)

*Jakou vánoční písničku máš nejradši?
Taky žádná koledová klasika :D

*Jaká je tvá oblíbená vánoční barva?
Červená, která je i jednou z mých nejoblíbenějších barev celoročně

*Je Štědrý večer. Zůstaneš ve svém pyžamu/domácím oblečení nebo se hezky a společensky oblékneš a upravíš?
Normálně jsem na to většinou kašlala, byla jsem normálně v teplácích, volném tričku, nenamalovaná a v drdolu, ale tenhle rok po vánocích s mamkou pojedu ještě za přítelem, tak se rovnou upravím a hezky obléknu i na domácí "oslavu". :D Chci si zkusit po dlouhé době zvlnit vlasy (nikdy se mi to nepovedlo) tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

*Otevíráš své dárky večer nebo ráno, v kolik?
Doma večer .. teda večer, většinou tak okolo půl sedmé, jsme všichni nedočkaví. :D Potom další den odpoledne (okolo druhé) u babičky a s přítelem jsme je minulý rok rozbalovali tuším 26. někdy večer, tenhle rok nejspíš 24. večer, popř. 25. večer. :)

30denní projekt - Den 11.

22. prosince 2013 v 16:32 | Andie |  Výzvy
Den 11. - Popiš svého vysněného muže a čeho si na mužích všímáš

Já asi nikdy neměla vyloženě nějaký určitý typ mužů, který by mě přitahoval více. Respektive jednu dobu se mi více líbili blonďáci, pak bruneti, pak zelenoocí, pak hnědoocí .. můj vkus se často střídal. Spíše mi jde o povahu, u které mám docela "přísné" požadavky - musí být milý, alespoň trochu empatický, měl by trochu mít smysl pro humor, nesmí být příliš cholerický, tichý (poměrně tichá jsem já, takže on musí být ten hovorovější :D), nesmí moc pít a neměl by kouřit (jelikož jsem četla, že pokud se partneři rozchází v otázce kouření, vztah se na 90% rozpadne :D a docela tomu i věřím).
Jinak na mužích si poprvé všímám zepředu očí (poslední dobou se mi nejvíc líbí hnědé, ale v tom jsem asi ovlivněná tím, že hnědé má přítel), zezadu zadku. :D Také si většinou všímám toho, jak se chovají ve společnosti, z čehož se dá docela hodně věcí vyčíst.

21.12.2013

21. prosince 2013 v 15:45 | Andie |  Deník

Včerejší depresivní příspěvek smazán (děkuji všem za přání brzkého uzdravení) a nahrazen novým, méně depresivním. :D
S nemocí už jsem se jakžtakž smířila, jelikož je to bohužel nemoc s recidivou, takže se bude neustále vracet. Vracení se ale dá naštěstí zabránit, nebo alespoň prodloužit intervaly mezi jednotlivými onemocněními, zdravým životním stylem, takže mám o důvod navíc jíst zdravě. Což jsem poslední dobou opravdu potřebovala, jelikož se mi začala zvyšovat má závislost na čokoládě.
Noha už se o dost zlepšila, už můžu jakžtakž došlápnout bez větší bolesti. :)
Dokonce jsem dnes s obojím (a ještě s rýmičkou, pánskou nejhorší nemocí :D) zvládla dojet do města a dokoupit zbylé dárky. Takže už mám konečně všechny a mám o jeden stres méně. :)
V pátek jsem ještě ve škole psala poslední písemku ze zeměpisu (opravdu jen u nás se asi poslední den školy dopisují písemky) a pak se dobelhala na akademii, která je v naší škole každoroční tradicí, koná se v tělocvičně a každá třída si na ní má připravit nějaké vystoupení (taneční, zpěv, divadlo, cokoli) .. naše třída se z toho tento rok krásně vyvlékla tím, že jsme všichni donesli cukroví a poskytovali jsme během celé akademie catering. :D
Jinak poslední dny trávím čtením, uklízením či koukáním na seriály. Cvičím pouze obden a jen posiluji břicho a stehna, kardia bohužel nejsem schopná, navíc s rapidním omezením jídelníčku musím nějak redukovat i pohybovou aktivitu.
Jak si užíváte poslední dny před vánoci vy? :)

18.12.2013

18. prosince 2013 v 14:14 | Andie |  Deník

Už jen 6 dní do vánoc! Které asi strávím v posteli, jelikož mám žaludeční potíže, ženské potíže (obojí pravděpodobně nežádoucí účinek antibiotik, přísahám, že už si je opravdu nikdy nevezmu, co bych teď dala za infekci v krku) a ještě k tomu jsem si cvičením nějak domrvila nohu, takže mě šíleně bolí nárt a nemohu na tu nohu došlápnout. :( Až někdy budu úplně zdravá, asi uspořádám velkou oslavu.
Ve škole i přesto, že je poslední týden, fůra písemek, zítra mě čekají slovíčka z angličtiny, kterých se celkem děsím - zatím jsem ve všech lekcích přes třičtvrtě slovíček znala, v této lekci jich znám možná i méně než polovinu. A opravdu blbě se mi to takhle učí, lepší je pro mě slyšet to někde v seriálu nebo ve filmu.
Alespoň dnes jsme končili ve škole dříve, jelikož u nás odpoledne probíhá tradiční volejbalový turnaj.
Večer se chystám s přítelem a jeho rodinou na večeři do vynikající restaurace. Těším se. :)

30denní projekt - Den 10.

17. prosince 2013 v 18:06 | Andie |  Výzvy
Den 10. - Napiš něco o tvých přátelích

Pravých přátel mám sice málo, ale o to více si jich vážím a přijde mi lepší mít pár pravých přátel, než kupu falešných.
Samozřejmě mám kamarádek o něco více, než je níže v seznamu, ale vyjmenuji jen ty, které jsou pro mě něčím speciální.

Bára - Jedna z mých nejlepších kamarádek už od základky, s ní mám všechny nejšílenější zážitky, pubertu jsme trávily skoro pořád spolu a díky tomu máme na co vzpomínat. Chodíme spolu do třídy i nyní. Pokud potřebuji zlepšit náladu, je to první člověk, kterému píšu, protože ví, jak mě rozesmát.
Elča - Taktéž kamarádka už od základky, kde jsme se seznámily díky lásce ke koním. Jezdíme spolu ve stejné stáji a také spolu chodíme do třídy i nyní. Na popovídání si se sejdeme sice málokdy, ale o to je to lepší.
Eliška - Další kamarádka ze základky a i současná spolužačka (jojo, šla nás skoro čtvrtka třídy ze ZŠ na stejnou střední :D) skvělá slečna, se kterou se dokážu pobavit, ale mohu s ní řešit i vážné věci.
Áďa - Kamarádka, kterou jsem poznala někdy v polovině druháku (cca před rokem) ale padly jsme si do noty, momentálně spolu sedíme, chodíme spolu na "přežírací víkendy", díky ní jsem se dokopala ke cvičení a vím, že jí mohu říct všechno a vždy mi se vším pomůže.
Kája - Tu jsem poznala v půlce prváku (před dvěmi lety) kdy k nám na školu přestoupila. Je cholerik, což je její mínus, protože se někdy rozčílí až moc, ale na druhou stranu se s ní dají skvěle probrat vážné věci (hlavně okolo chlapů) a většinou se spolu i zasmějeme. :)
Věrka - Věrku znám cca od osmé třídy na ZŠ, psaly jsme si na diskuzi na lidech a zjistily, že spolu chodíme do školy. :D Tak jednou za dva měsíce spolu někam zajdeme a vždy si s ní skvěle popovídám. Poradila mi s několika vážnými problémy a vím, že se na ní kdykoli mohu obrátit a pomůže mi.
Lůů - Má bývalá nejlepší kamarádka, pak jsme se asi rok a půl kvůli blbosti (z mé strany, byla jsem lama) nebavily, cca před rokem jsme si to vyříkaly, bavit se začaly znovu a je pořád stejně fajn, jako bývala. A navíc je to moje "spolupařitelka" mobilních her. :D

Jídelníček - 16.12.2013

16. prosince 2013 v 19:59 | Andie |  Jídelníček
Snídaně:
Ovesná kaše Emco Expres s čokoládou [65 g, +252 kcal]
Závin pudingový [60 g, +159 kcal]
Lotus karamelové sušenky [2x7,5 g, +73 kcal]

Svačina:
Houska obyčejná [50 g, +143 kcal]
Jablko [80 g, +50 kcal]
Šáteček tvarohový [60 g, +232 kcal]

Oběd:
Pórková polévka [200 ml, +56 kcal]
Špagety vařené [150 g, +215 kcal]

Svačina:
Chlebíčky celozrnné rýžové Korrekt [2x12 g, +95 kcal]
Kunín mléčná krupice čokoládová [150 g, +225 kcal]

Večeře:
Kedlubna bílá [100 g, +26 kcal]
Paprika červená [50 g, +14 kcal]

Druhá večeře:
Mrkev čerstvá [80 g, +34 kcal]
Rajče [70 g, +16 kcal]
Paprika červená [50 g, +14 kcal]

Nápoje:
Čistá voda [2 l]
Pickwick zelený čaj s příchutí manga [2x0,5 l]
Kopřivový čaj [2x0,5 l]

Aktivity:
Trávení potravin [-161 kcal]
Cardio rozcvička [6 min, -43 kcal]
30 Day Shred level 1 [27 min, -264 kcal]
Posilování břišních svalů [25 min, -94 kcal]
Rychlá chůze [15 min, -38 kcal]

Celkový příjem: +1605 kcal
Celkový výdej:
-600 kcal
Celkem:
1005 kcal